Pırlanta Zerafetin Dili

PIRLANTA Zerafetin Dili

Pırlanta : Zerafetin Dili

Işıltısı, görünümü, içerdiği anlam ile kadınların zarifliğine zariflik katan pırlanta modelleri en güzel hediye seçeneklerinin başında gelmektedir. Zerafetin Dili olarak adlandırdığımız Pırlanta, yüzyıllardır çekiciliğini insanlar üzerinde hissettirmektedir. Dilediğiniz FENDY GEMS Pırlanta modellerini zevkinize özel tasarlatıp dilediğiniz seçeneği sevdiklerinize en zarif şekilde sunabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye karşı olan duygularınızı romantik bir şekilde ifade ederken hediyenizin anlamını bu özel günlerde taçlandırabilirsiniz. Çoğu zaman evlilik, düğün ya da tanışma doğum günü, yıldönümleri, mezuniyet ve sevgililer günü gibi özel günlere anlam katması için hediye edilen pırlanta modelleri manevi değerleriyle de ön plana çıkmaktadırlar.

Pırlanta Nereden Alınır?

FENDY GEMS Pırlanta modelleri en çok talep gören modellerini her yaştan kadının kendi tarzına göre sunmaktadır. Pırlanta’nın nereden alınacağı çok önemli bir soruyken bu sorunun karşılığı uzman kadrosuyla FENDY GEMS ekibinin sertifikalı ürünleri ve titiz tasarımları ile en doğru Pırlanta adresi olduğu gözükmektedir.

Farklı kombin kıyafetlere ve aksesuarlara uyum sağlayacak birbirinden özgün tasarımlara sahip olan Pırlanta modellerimiz sizin isteklerinize en doğru şekilde hazırlanmaktadır. Bu sebeple diyoruz ki; ‘’Pırlanta uzmanından özgün tasarımlarla en güvenilir kişilerden alınır’’. Bu tanımlamaya layık olmaya çalışan FENDY GEMS ekibi yıllar boyunca elde ettiği 20 yılı aşkın deneyimli kadrosuyla eşsiz modelleri size sunmaktadır.

Özel davetlerde ve günlerde kullanabileceğiniz pırlanta modellerimiz şu şekilde alt kategorilere ayrılmaktadır:

FENDY Baget

FENDY Alyans

FENDY Yüzük

FENDY Kolye

FENDY Küpe

FENDY Bileklik

FENDY Elmas

Pırlanta modellerinden dilediğiniz modeli seçebilmek adına FENDY GEMS ekibiyle iletişime geçip size en uygun olan Pırlanta modellerini seçebilirsiniz.

BİR MÜCEVHERDEN FAZLASI

Pırlanta günümüzde, aşk sembolü olduğu kadar hem kadın hem de hediye eden erkekler için birer statü göstergesine durumda.

STİLİNİZ PIRLANTANIZLA BAŞLAR!

Pırlanta kelimesinin İngilizce’deki karşılığı ‘diamond’ın kökeni, Yunanca sert ve kırılamayan anlamındaki Adamas’tan gelmektedir. Karbon elementinin bir modifikasyonu olan pırlanta (elmas), ışığı yansıtabilme ve sertlik özellikleriyle her zaman görsel açıdan cazipti. Bu özelliklerinden dolayı tarih boyunca pırlantaya, toplumların yapılarına, kültürlerine, dinlerine ve ekonomik durumlarına göre çeşitli anlamlar yüklendi ve gücün, refahın, sağlığın, aşkın, Tanrı’nın, bağlılığın sembolü oldu.

Örneğin mitolojide pırlanta ilahi bir özne olarak görülürken, onun sessiz bir titreşime sahip olduğuna, kötülüklerden, hastalıklardan koruduğuna, insanın beynini ve kalbini iyileştirdiğine inanılırdı. Bazıları da karı- kocaları barıştırdığını düşündüklerinden ona “Uzlaştırıcı taş” dediler. Atinalılar ‘Tanrı’nın gözyaşları’ olarak anlamlandırırken, Romalılar gökyüzünden düşen yıldız parçaları olarak gördüler.